11. Viimsi turvalisuse päev ja kooli infolaat

16.09.2017

Täna, 16. septembril toimub juba 11. korda Viimsi Koolis ja õuealal Viimsi turvalisuse päev koos kooli infolaadaga. Turvalisus algab pisidetailidest, märkamisest ning endast ja kogukonnast hoolimisest.

Turvalisuse päeval on politseinikud, päästjad ja kiirabitöötajad rahva keskel, räägivad oma tööst ja annavad praktilist nõu: kuidas käituda liiklusõnnetuses; mida teha, kui nähakse pealt vargust või röövimist; kuidas osutada vajaduse korral esmaabi; mida silmas pidada hoone kütmisel; miks peab olema kodumajapidamises pulberkustuti, kuidas seda kasutada jne.

Viimsi turvalisuse päeva külastanud vallakodanik peaks olema teadlikum, oskama vältida ohte ning käituma ohuolukordades adekvaatselt. Tean ka inimesi, kes on saanud just turvalisuse päevalt ideid oma naabrivalvesektori loomiseks vallas. See on klassikaline näide, kuidas oma küla või asum saab panustada turvalisse elukeskkonda. Mida turvateadlikum kogukond, seda turvalisem omavalitsus!

Turvalisuse päev toimub septembris, mil algab ka kool, et nii lapsed kui ka vanemad pööraksid rohkem tähelepanu ohutusele ja turvalisusele kooliteel ning kodudes. Viimsi turvalisuse päev on alati olnud meeldiv pereüritus. Aastast aastasse on turvalisuse päevaga liitunud uusi koostööpartnereid nii avalikust kui ka erasektorist.

Viimsi koolilaadal osaleb üle 33 huvihariduse korraldaja, kes pakuvad võimalusi nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele.

Esindatud on muusika-, kunsti-, tantsu-, teatri-, liikumise-, spordi- ja loodus- ning täppisteaduste ja tehnoloogia valdkonna huvitegevused.

Päästeameti esindajad demonstreerivad tulekustutamist, osalevad ka Viimsi Vabatahtlik Merepäästeühing, Prangli Merepääste, kiirabi ekipaaž. Politsei- ja Piirivalveametit esindab seekord identiteedi ja staatuse büroo, mis tegeleb isikuandmete turvalisuse ja kaitsega, mis tänapäeval aina olulisemaks muutub.

Taas tuleb “pöörlev auto“ turvavöötooli, peatoestendiga ja kokkupõrkelauaga. Kohal on MTÜ Eesti Naabrivalve, turvafirmade AS G4S Eesti ja Securitas Eesti AS esindused. Esindatud on ka Kaitseliidu Harju maleva Rävala malevkond ning Naiskodukaitse Viimsi jaoskond. Kaitseliit korraldab turvalisuspäeva raames näidislahingu Haabneemes Tammepõllu tee ääres.

Kohal on ka Ohvriabi esindus, Viimsi kirikukogudused, Eesti NATO Ühing, Rannarahva muuseum. Tallinna Sadam korraldab sel päeval huvilistele bussireise ja tasuta ekskursioone Muuga sadamasse. Tegutseb Tallinna Sadama maskott hüljes Ülo. Lisaks pakub Naisjuristide Liidu esindus kohapeal tasuta konsultatsiooni võimalust.

Viimsi noortekeskus korraldab tänavakunsti töötoa, mida juhendab Indrek Haas alias Von Bomb, kelle kavandi järgi valmis 2015. aastal Tallinnas Ülemiste Citys Baltimaade suurim seinamaaling “Ülemiste tüdruk“. Töötoa eesmärk on kaunistada ägedate tänavakunstiteostega Viimsi skatepargi kaks seina.

Mõnusat ilma ning head koolilaadast ja turvalisuse päevast osasaamist kõigile huvilistele!

Jan Trei

Abivallavanem