Facebook
RSS
Print

Pärnamäe külavanem valitud

25.05.2016

24. mail 2016 valiti Pärnamäe küla üldkoosolekul külavanemaks Siiri Visnapuu.
Kontaktandmeid vaata siit

Viimsi kaunis kodu 2016

25.05.2016

Konkurss Viimsi Kaunis Kodu tuleb taas. Teeme Eesti ilusaks. Eriti Viimsi.

Sel suvel hakkab Kauni Kodu komisjon taas Viimsis ringi vaatama. Iga aastaga on konkursile esitatud aiad muutunud täiuslikumaks: lausmuruplatside asemele on ilmunud harmoonilised kooslused puhkealast ja tarbeaiast.  Viimsilased oskavad üllatava elegantsiga sobitada oma eluala looduse pakutud pinnavormiga. Väärikad kivid ja puud on kaunilt eksponeeritud, kui aia suurus võimaldab, on jäetud metsik nurgake ka siilide ja lindude tarbeks, kusagile on sätitud kompostikast – aiapidaja kullalaegas. Tänavaäärsetel siiludel oleme muru asemel näinud põllulillede vaipa. Ja kui leidlikult kasvatatakse värsket köögivilja ja maitserohelist: kujundatud peenrakastides, mis moodustavad kompositsioone, kurgivanikud ripuvad suurtest amforatest, kõrvitsaklumbid kroonivad murulappide kaisus.

Aed kutsub! See, mida aias müttamisega korda saadetakse, on ka tervisele kasulik. Värske õhk, aeroobne liikumine, stressiennetus, mida pakub loomine ja käeline tegevus. Ja mis inimesele veel oluline – teine inimene näeb seda kõike pealt, oskab hinnata ja tunnustab!

Andke meile teada silma rõõmustavatest aedadest – neist, mida märkate möödaminnes ja kindlasti ka selles aiast, kus ise ilu loote!

Kandidaate ootame hiljemalt 15. juuniks e-posti aadressil marje@viimsivv.ee või paberil Viimsi Vallavalitsuse aadressil Nelgi tee 1, Viimsi alevik, Harjumaa 74001.

Konkursi tulemused kinnitatakse oktoobrikuus.

Viimsi Kauni Kodu komisjon

​Järgmine Harjumaa laulu- ja tantsupidu toimub EV 100. juubeliaastal Viimsis!

23.05.2016

23. mail allkirjastasid Harjumaa Omavalitsuste Liidu (HOL) juhatuse esimees Kaupo Rätsepp ja Viimsi vallavanem Alvar Ild Viimsi staadionil koostöökokkuleppe, millega kinnitatakse, et järgmine Harjumaa laulu- ja tantsupidu toimub 2018. aastal 2. juunil Haabneemes, Viimsi uuel staadionil. Meeleolu aitasid luua Püünsi kooli noored rahvatantsijad.


Loe veel

Lubja külavanem valitud

23.05.2016

13. mail 2016 toimunud Lubja küla üldkoosolekul valiti taas külavanemaks Raimo Tann.

Kandideeri Rannarahva Muuseumi juhatuse liikmeks

23.05.2016

Rannarahva Muuseum kuulutab välja avaliku konkursi

SIHTASUTUSE RANNARAHVA MUUSEUM JUHATUSE LIIKME (juhataja) leidmiseks 

Sihtasutuse eesmärk on koguda, uurida ja säilitada rannarahva ja tema elukeskkonnaga seotud kultuuriväärtustega esemeid ning korraldada nende üldsusele vahendamist teaduslikel, hariduslikel ja meelelahutuslikel eesmärkidel.

Rannarahva Muuseumi juhatuse liige vastutab igapäevase töö ja strateegilise juhtimise eest. Juhatuse liikme ülesanded tulenevad sihtasutuse nõukogu otsustest, sihtasutuse põhikirjast ja kehtivatest õigusaktidest.

Loe lisainfot

Viimsi vald tähistab sünnipäeva!

11.05.2016

Neljapäeval, 12. mail algusega kl 19 kutsub Viimsi vallavalitsus kõiki Viimsi vabaõhumuuseumisse, kus valla 97. sünnipäeva puhul saab nautida rannarahvakultuuri nii maitses, olustikus kui helis.

NB! vabaõhukontsert toimub iga ilmaga!


Uuringute läbiviimine

10.05.2016

Vehema tee ääres, lasteaed Tibu vastas asuval ca 4 ha suurusel tühermaal alustati täna (10.05.2016) geoloogiliste ja radooniuuringute läbiviimist. Kokku puuritakse alale 21 puurauku.

Mõistvale suhtumisele lootes
Viimsi Vallavalitsus

Vanemad Teated
06.05.2016| Lähme talgutele!
30.03.2016| Vabandus
12.02.2016| Tourestil 2016!

Viimsis sai hoo sisse rahvusvaheline noorsootöötajate seminar

23.05.2016

22.-27. mail 2016 toimub Viimsis hotell Lavendel konverentsiruumides rahvusvaheline noorsootöötajate seminar „Cooperation for Youth Excange Development“. Seminari korraldab Eesti Noorsootöötajate Kogu (ENK) koostöös Viimsi Vallavalitsusega ning Prantsusmaa koostööparneriga Les MJC Rhone Alpes. Projekti rahastab Prantsusmaa Erasmus+ agentuur.

Tegemist on teise osaga noorsootöötajate rahvusvahelisest koolitusest. Esimene osa toimus märtsis Prantsusmaal Lyonis. Osalejaid on Eestist, Prantsusmaalt, Hispaaniast, Lätist, Rumeeniast, Türgist. Kokku osaleb seminaril 51 noorsootöötajat.


Loe veel

17. mail külastavad Eesti ja Soome esileedid Viimsit

17.05.2016

17. - 18. mail viibib Eestis riigivisiidil Soome president Sauli Niinistö koos abikaasa Jenni Haukioga. Kavas on kohtumised Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvese, Riigikogu esimehe Eiki Nestori ja peaminister Taavi Rõivasega. Kohtumistel keskendutakse Eesti ja Soome kahepoolsele koostööle, samuti julgeolekuga seotud teemadele ning Euroopa Liidu aktuaalsetele teemadele. 

Soome riigipea abikaasa Jenni Haukio ja presidendi abikaasa Ieva Ilves külastavad KUMU kunstimuuseumi, Tallinna Soome Kooli. 17. mai keskpäeval võõrustab külalisi Viimsis Rannarahva muuseum  ja vabaõhumuuseum. Samuti on kavas külastada Eesti Keele Instituuti ja Eesti Disainikeskust Kultuurikatlas, Eesti Pärimusmuusika keskust Viljandis, kus antakse ülevaade ka Viljandi Kultuuriakadeemiast ning pärimuskultuuri hoidmisest ja edendamisest. 

 

Nädalavahetusel selgusid Eesti parimad pop-jazz koorid ja vokaalansamblid

10.05.2016

2.-7. mail toimus Viimsi valla eestvedamisel juba seitsmes Viimsi JazzPopFest. 6. ja 7. mail Viimsi Koolis JazzPopFesti raames toimunud konkursil hindas žürii parimaks Tallinna Reaalkooli segakoori ja ETV Lastekoori ning vokaalansamblite kategoorias Viljandi Gümnaasiumi neidudeansambli “Unsumbel”. A-kategooria Simply the Best konkursil esimest kohta välja ei kuulutatud, kuid teise koha vääriliseks hindas žürii lausa kaks koori – Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemilise Naiskoori (dirigendid Aivar Leštšinski ja Jana Perens) ja Üle-eestilise neidudekoori Leelo (dirigent Külli Kiivet). Kolmandale kohale tuli Otsakoor (juhendajad Maarja Aarma ja Tõnu Laikre).


Loe veel

Viimsi Kooli näitetrupp EKSPERIMENT sai tunnustuse kooliteatrite riigifestivalil Rakveres

12.04.2016

8.-10.aprillil toimus Rakveres gümnaasiumi kooliteatrite festival. Sel aastal sai kooliteater 35-aastaseks ja Rakveres aset leidnud festival tähistas seega suurejooneliselt juubeliaastat. Omavahel võtsid mõõtu maakondade parimad ja tase oli kõrge.
Viimsi Kooli näitetrupp esines kohe avapäeval esimesena ning žürii hinnangul andis korraliku avapaugu puhta energia ja suurepärase meeskonnatööga. Esile tõsteti põnevaid karaktereid ja kiita sai rütmistus ning üksteise tunnetamine laval.

Selle eest pärjati truppi ANSAMBLIMÄNGUPREEMIAGA.
Joosep Pajus 10hm sai PARIMA MEESKÕRVALOSA preemia.

Eksperiment trupi lavastaja-juhendaja on Külli Täht! 

Palju õnne!

President Lennart Meri stipendiumi sai tänavu doktorant Kristiine Kikas

30.03.2016

29. märtsil, president Lennart Meri 87. sünniaastapäeva tähistamise mälestuskontserdil Viimsi Püha Jaakobi kirikus anti üle valla aukodaniku, president Lennart Meri stipendium, mille pälvis Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi võrdleva kirjandusteaduse ja kultuurisemiootika eriala kultuuride uuringute doktorant Kristiine Kikas.


Loe veel

Viimsi Rannarahva muuseumis avatakse merekultuuriaastale pühendatud näitus "Piirideta meri"

29.03.2016

Teisipäeval, 29. märtsil kell 19.15 avati Viimsis Rannarahva muuseumis merekultuuriaastale pühendatud näitus "Piirideta meri". Näitus räägib Soome lahest kui rahvaste, kaupade, eri kultuuride ja ideede liikumiskohast.


Loe veel

Muuga küla turvalisuspäev

15.06.2015

14. juunil toimus esimest korda Muuga küla turvalisusepäev. Vaatamata vihmasele ilmale oli kokku tulnud väga palju lapsi nii Muugalt kui ka Viimsi teistest külades kui ka Maardu linnast.

Kohalolijaid tervitas ka abivallavanem Margus Talsi ja volikogu esimees Mailis Alt.

Oma asutust ja tehnikat tutvustasid Kaitseliit, Päästeamet, Politsei- ja Piirivalveamet ning Eesti Otsingukoerte klubi.

Kaitseliit näitas tänase sõduri varustust ning nende juures oli võimalik teha ka näomaskeering.

Päästeamet tutvustas päästetehnikat ning samuti oli võimalik tutvuda vajaliku infovoldikutega.

Eesti Otsingukoerte klubi näitas kuidas koerad inimesi otsivad, hiljem said kõik lapsed sõbraliku koeraga ka lähemalt tutvust teha.

Politsei- ja Piirivalveamet näitas välitöödebussi ning kõik huvilised said lahendada liiklustesti. Lapsed said samal ajal mängida Lõvi Leoga.

Kokkuvõtteks oli tore päev täis laste naeru ja kilkeid. Suurtänu korraldajatele ning kõikidele osalejatele.
 

Turvalist suve

Mati Mätlik 
abivallavanem

Fotod sündmusest leiate SIIT!

 

Vanemad Uudised
23.05.2013| Viimsi Rattaretk 2015

Valla juhtimine

Enim loetud

Kultuur ja sport

Sotsiaal ja tervishoid

Ehitus

Maa-ja keskkonnakorraldus, kommunaal

Vaba-aeg

Enim loetud
Uuemad teemad