Facebook
RSS
Print

1. mail peetavatel talgutel Teeme ära on Viimsi vallas pearõhk Naissaarel

21.04.2010

1. mail peetavate Teeme ära talgute kodulehel muutub talguliste arv iga minutiga. Kolmapäeva keskpäeval oli registreerunud talgulisi 8223. Eestimaa kaart on tihedalt täis tipitud talgukohtade märke. Pea kõikjale sai kolmapäeval veel ka juurde registreeruda. Talguliseks saab ennast kirja panna kuni 30. aprillini. (Vt www.teemeara.ee)
Viimsi vallas on tänavu talgutel pearõhk 18 km2 suurusel Naissaarel, kus on kokku seitse talgupaika. Korraldajateks vald koos Rannarahva Muuseumi, RMK ja MTÜga Naissaare Areng. Eesmärk on teha saar, kus suve jooksul käib umbes 12 000 külastajat, suveks kauniks. Talgud jäädvustatakse ka videosse.
Üle-eestiliste talgute korraldajad kutsuvad üles ka pillimehi ja peokorraldajaid registreeruma talgutest osa võtma, et päeva saaks laulu ja pillimänguga lõbusalt lõpetada. Registreerunud on juba ansambleid, üksikuid pillimehi ja ka peovanemaid.
Talguid saab ka toetada rahaga, töövahenditega, toidukraamiga või köetud saunaga. Täpsem info taas kodulehel.
Korraldajad on talguliste lauluisu toetuseks kokku pannud talgulauliku umbes paarisaja eesti rahavlaulu sõnadega. Laulikud jõudsid müügile 21. aprillil Bauhofi kauplustesse, hind 150 kr. Laulikut saab ka tellida postiga (täpsem info talgute kodulehel).